איומים. איסור פרסום. תיקון עולם

פרשת האיומים על פעילי "שלום עכשיו" מתחממת. בימים האחרונים קיבלו עוד פעילים איומים דרך דואר מייל. זהותו של שולח המיילים ידועה, אבל יש איסור פרסום. ריצ'רד סילברסטיין (בבלוג שלו: תיקון עולם), שאינו כפוף לצנזורה הישראלית, מביא פרטים על שולח המיילים והוריו ומציין גם את תפקידיהם של הוריו (הסיבה לאיסור הפרסום). להלן פרסום של שלום עכשיו בעניין זה:

צילום: שלום עכשיו

אתמול בערב, 7 חברי צוות בשלום עכשיו קיבלו לתיבת המייל שלהם מכתבי איום ברצח. במייל נכתב: "אני יהרוג אותך, הסוף קרב".

היום התברר לנו כי האדם ששלח לנו את האיומים הוא אותו צעיר אשר נעצר בחודש שעבר לאחר שריסס כתובות נאצה ואיים כי הטמין פצצה במשרד הירושלמי של שלום עכשיו, ולאחר שאיים על מזכ"ל התנועה יריב אופנהיימר כי "ישים לו כדור בראש". שמו של הצעיר נאסר לפרסום כמו גם זהות הוריו. הותר רק לפרסם כי אביו הוא עובד מדינה. כתבות רבות פורסמו אמש בנושא, להלן כמה קישורים:

הארץ:

http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1577068

חדשות ערוץ 10:

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=850078

ערוץ 2 באינטרנט:

http://www.mako.co.il/news-law/crime/Article-c8f1b9e06b5e331017.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1575680455

ההתנהלות הזו כמובן מזעזעת, אך למרבה הצער אינה מפתיעה, כאשר כמעט מדי יום עולות הצעות חוק חשוכות ואנטי דמוקרטיות, אשר מסיתות ומלבות את השנאה כלפי ארגוני השמאל וזכויות האדם בארץ. שוב ושוב, חברי כנסת במדינת ישראל מנסים להציג גופי שמאל כבוגדים ו"אויבים מבית". כאשר השנאה היוקדת הזו מעודדת באופן גלוי על ידי הממשלה והכנסת, אי אפשר לומר שאנחנו מופתעים שהשנאה הזו מחלחלת לציבור.

המסר שלנו לכל המלעיזים והשונאים, בין אם מהכנסת או מהרחוב, הוא זהה: אתם יכולים לאיים עלינו, ואתם יכולים לרדוף אותנו, אבל לעולם לא תשתיקו אותנו. אנו נמשיך לפעול בהתאם לערכים שלנו ולמען מדינת ישראל, ולא ניכנע. לא לגלי החקיקה הגזעניים ולא לאיומים מפושעים.

.

5 תגובות ל “איומים. איסור פרסום. תיקון עולם”

  1. זאב פלדינגר 28/11/11 17:45 ב 17:45

    "ההתנהלות הזו כמובן מזעזעת, אך למרבה הצער אינה מפתיעה". כל כך נכון.

  2. נאיבי משהו לחשוב שהחוקים הם אלה שגורמים לציבור לשנוא אותכם, את הקרדיט הזה אי אפשר לקחת מכם…

  3. גל – הבנת הנקרא: 
    "כאשר השנאה היוקדת הזו מעודדת באופן גלוי על ידי הממשלה והכנסת…" משמעות המשפט אינה שהחוקים גורמים לשנאה, אלא שהם מעודדים אותה. והקרדיט (על השנאה) שייך לשונאים. אפשר לשנוא דברים ראויים. הראיה לפניך.

  4. גל, אולי באמת תסביר לנאיבים שבינינו, מה גורם לך לשנוא אותנו/אותם/את כל מי שחושב אחרת ממך?

  5. חס ושלום אני לא שונא כל כך מהר בטח לא אנשים שאני לא מכיר, אבל לא כל מי שחושב אחרת ממני זוכה לבוז כמו למשל גדעון לוי (בהנחה שהוא לא סוכן של ליברמן שזה ההסבר היחידי שאני מוצא לפנינים שהוא מנפיק).

כתיבת תגובה