ותפזזנה הילדות עירומות לפניהם

 

 

כשככה נראה עמוד הבית של אתר מנהלת איגוד הכדורסל – עם נערות חשופות במקום תמונות של כדורסל – הכול ברור…. (המצולמות, למרות האיפור המבָגר – כנראה שמתחת לגיל ההסכמה)

 

בתחילת שנה"ל מצאתי פליירים של אודישנים לקבוצת מעודדות לבני השרון, פזורים על רצפת כיתתו של הבן שלי. כתה ז', הילדות בנות 12-13.

פנייתי נענתה בחיוב וראש העיר של רעננה, נחום חופרי, שבסיס ערכי כבוד האדם שלו נמצא במקום האנושי הנכון, ביטל לאלתר את המעודדות ואיפשר שימוש במגמות מחול לתכנית אומנותית בלבד.

בדיעבד הסתבר שלהקת מחול עולה 150,000 ש"ח לעונה והנושא ירד מהפרק מסיבות תקציביות.רק שהמסר לא הופנם אצל קברניטי הקבוצה:  ילדות בביקיני זה זול יותר, אז ממשיכים. כך קרה שלמרות הרצון הטוב – המעודדות הקטנות חזרו למגרשים.  כדאי לזכור שלו היו מפזזות לעיני אותו קהל גברי בקונסטלציה אינטימית יותר – היו הצופים נלקחים אחר כבוד למעצר…

שלשום הסתבר לי שמדובר בתקנה של מינהלת הכדורסל, לפיה קבוצה שלא מפעילה מעודדות – נקנסת. הפועל ירושלים הפעילה במלחה מעודדים – ונקנסה אף היא. היטיב להסביר את זה הבוקר בתכנית הבוקר של ערוץ 2, גברי לוי, שנשכר ע"י המינהלת ככוריאוגרף למעודדות: "הם הביאו חיילים ועשו בכך צחוק מהחיילים". לינוי בר גפן שלפה מייד את השאלה המתבקשת – האם מעודדות בביקיני בנות 13 מובאות על מנת לצחוק עליהן? לוי כלל וכלל לא הבין מה הקשר בין מה שאמר לבין שאלתה של לינוי.

למי שלא הבינה את הסאבטקסט: ככה נראית ונשמעת סוציאליזציה פטריארכאלית.

לוי הודה Live שהוא מסיט את עיניו במבוכה למראה הילדות החשופות המרקדות על המגרש, ולו היתה זו ביתו הוא היה גורר אותה החוצה משם.

יאמר לזכותו של גברי לוי, שהוא הבטיח בשידור כי בתוך חודש וחצי יביא לביטול התקנה ולהקמת להקת מחול מקצועית ואומנותית של בגירות ובגירים מקבלי שכר, שתופיע שלא בביקיני עם פונפונים, ושיהיו בה גם גברים. אם לא – הוא עוזב את האיגוד. אמר, אנחנו נעקוב אם אכן כך יהיה. אני לא בטוחה שהאיגוד – אם להסתמך על תגובתו הנמוכה – ישתף פעולה עם גברי לוי. כבר בשעות שלאחר תכנית הבוקר שמעתי על 2 ראיונות שבוטלו כי "היתה בעיה עם גברי לוי". זה שאני פרנואידית, זה לא אומר שלא רודפים אחרי….אני מנוסה במאבקים כאלו ודי ברור לי שהאיגוד ינסה להתחפר בבושה הניאנדרטאלית שלו עם העקבים עמוק באדמה.

אם לחזור להתחלה, הרי שהמידע על תקמת המינהלת גרם לי לפנות לדורית אברמוביץ' (יחצ"נית מס' 1 בארץ לנושאים של זכויות אדם), ובו ביום נחתם מכתב מנומק ע"י ארגוני הנשים הקורא למינהלת לבטל את התקנה.

המכתב הופץ בתקשורת בהפצה ויראלית מהירה וזכה לתיעוד ותהודה אוהדת מכולם, חוץ מאשר מהמנהלת, המתבצרת בעמדתה.

במקביל לקמפיין הארצי, יצאתי בפורום רעננה ואל התקשורת המקומית בקריאה להחרים את משחקיה של קבוצת בני השרון עד לביטול קבוצת המעודדות. הרציונל פשוט: אני משלמת ארנונה ברעננה, כלומר מכספי שלי ומכספי התושבים ממומנת "העסקתן" של ילדות רענניות בביקיני ופונפונים מול קהל בגיר. מי שרוצים לעשות את זה – בבקשה לא על חשבוני.

הנה תגובת עורכי הדין של מינהלת איגוד הכדורסל. אני מביאה אותה ב- copy/paste, דברים בשם אומרם. כל מילה נוספת מיותרת;

מכתב תשובה לגב' דורית אברמוביץ':

ג.נ.,

הנדון: פנייתך למנהלת מיום 23.2.2009

מכתבך שבנדון הוא עולב, זול ובאופן כללי דוחה ומגעיל.

הוא מעיד לדעתנו דווקא על הזלזול החמור שלך בנשים וגברים כאחד. על הזלזול ברצון החופשי. על הזלזול באינטליגנציה של כולם. ואולי גם על דברים קשים נוספים…

מי הן אותן "ארגוני נשים" מיומרים (את מי הם מארגנים ואת מי הם מתיימרים לייצג?) המשתמשים במלים עולבות ומבישות כבמכתבך?

מי כותב כי חובת עידוד במשחקי כדורסל היא הוראה "שכל כולה… כדי לעודד את השחקנים להגביה ולהזקיף את משחקיהם"?

איזוהי הנשמה שמעלה מלים אומללות אלו על הכתב?

בעניין זה, לדעתנו הדבר היחיד שהוא "פורנוגראפי ומבזה" (כלשונך), הן עינייך המתבוננות בעצמן. הן ותו לא.

לידיעתך:

א)      לא היה זה בחודשיים האחרונים ש"הומצא" נושא עידוד הספורט וקבוצות המעודדות. הדבר קיים עשרות שנים ברמות הספורט הגבוהות ביותר בכל העולם – ללא יוצא מהכלל.

ב)      קבוצות רבות בליגת העל בכדורסל – ובהן המובילות שבהן – הפעילו קבוצות של מעודדות ומעודדים במשך שנים לפני שהמנהלת העלתה דרישה כי קבוצות עידוד יהיו חובה במהלך משחקי ליגת העל בכדורסל. מדוע לא נשמע קולכן עד אתה?

ג)       כאמור לעיל, לא פעם ישנם מעודדים גברים בתוך קבוצות העידוד במשחקי הכדורסל. מוטב היה אילו היית טורחת ללמוד נושא זה מבעוד מועד.

ד)      חשוב מכל – המנהלת מעולם לא הכתיבה ולא התיימרה להכתיב מה יהיה הלבוש של המעודדות/מעודדים וגם לא הכתיבה את הכוריאוגרפיה של ריקודי העידוד. לא מניה ולא מקצתיה. להקות העידוד קובעות את הלבוש והכוריאוגרפיה לעצמן.

ה)      עוד באשר ללבוש – גם שחקני הכדורסל העושים במלאכה לבושים בלבוש של גופיה חתוכת שרוול ומכנסיים קצרים. האם גם לבוש זה הוא פסול בעיניכם? האם לבוש זה גורם לצופים ולצופות "להגביה ולהזקיף" את צפייתם במשחק? כלשונך…

ו)       ולסיום בנושא הלבוש – נשים מתחרות בעצמן בתחרויות ספורט בלבוש שאתן הייתן מגדירות כחושפני. האם צפיתן אי פעם בהתעמלות אומנותית? בהחלקה על הקרח? בשחייה צורנית? בכדורעף חוף לנשים? בכדורסל נשים? באתלטיקה לנשים? בהתעמלות מכשירים וקרקע לנשים? האם בחתנן את לבושן של העושות במלאכה? האם מחיתן על לבוש זה?

ז)       אין בכוונת המנהלת להתנצל ואף לא להסביר לכבודכן, את שיקוליה בקיום מופעים כחלק מהמופע הכללי שהוא משחק כדורסל בליגת העל בכדורסל, את שיתוף הנשים במשחקי הכדורסל, את עידוד התחרותיות בין קבוצות המעודדות – במסגרת תחרות עידוד ייעודית ונפרדת, ועוד… שיקולי המנהלת ייתכן שהיו מוסברים, אילו היתה המנהלת סבורה כי יש בכך טעם. למרבה הצער, נראה ברור כי פניכם לצהוב ולסנסציוני ולא לשום דבר מהותי או בעל תוכן.

ח)      לבסוף, מי שמכן? את מי אתן מתיימרות לייצג? בשם מי נכתבה פנייתכן – שהגיעה לעיתונות עוד לפני שהגיעה למנהלת? מוטב כי תקחו את מקומכן באותה שורה לצד כוהני הדת הפונדמנטליסטיים, מטעם עצמם, אשר מתרבים בעולמנו. ובה בעת – נהיה אסירי תודה אם תרחיקו עצמכן מענייני הכדורסל.

טיפסתן על עץ גבוה וכל מי שעל הקרקע נחשף לקלון טענותיכם. טענותיכם נדחות.

מוטב כי תפסיקו להשמיץותתנצלו לאלתר על השפה העולבת והבוטה שאתן מרססות בחוצפה, בבוטות ובעלבון וזלזול לכל עבר. לעבר המעודדות, לעבר המעודדים, לעבר השחקנים, לעבר הקהל, לעבר צופי הטלוויזיה ולעבר המנהלת ולעבר קבוצות ליגת העל בכדורסל.

תתביישו!

לעניין איומיכן בהליכים משפטיים – תנהגו כהבנתכן.

זוהי תגובתנו המיידית (והלא דרשתן – שוב בחוצפה – "תגובה מיידית").

המנהלת שומרת על זכותה, במידת הצורך, להעלות כל טענה נוספת כפי שתמצא לנכון.

מנהלת ליגת העל בכדורסל

 

 

Hagai Ashlagi, Adv.

Yoram L. Cohen, Ashlagi, Eshel, Law offices

2 Weizman St.. Tel Aviv Israel 64239

Tel: 972-3-6931900; Fax: 972-3-6931919

Email:hagai@caflaw.co.il

www.caflaw.co.il


 


כפי שניכר מהמכתב, התגובות האגרסיביות והפאסיב אגרסיב לא אחרו להגיע.. .

כרגיל, עולה שמם של הטאליבן, איראן וחומייני בהקשרים הנ'ל, בדרך כלל מתוך נבערות, בורות ופטרנליזם מחליא של מי שאין להם ולו זיקה בסיסית לכבוד האדם של נשים (למרות שחלקם מצטיירים כ"נאורים" בפני עצמם). "הואשמנו" גם בצדקנות, התחסדות וחוסר כבוד לזכות הבחירה של ילדות בנות 13 להופיע חצי ערומות בפני קהל רב של גברים בגירים. שמעתי אפילו שזה אנטי פמיניסטי מצידי לא לכבד את חופש הבחירה של אותן ילדות. כרגיל, יש גם משת"פיות לביזוי עצמי של נשים ובנותיהן. בכירה במגזר הציבורי, ששאלתי אותה האם תתן לילדתה בת ה- 12 להופיע כך, אמרה: "גם אני הופעתי בגילה בלבוש מינימאלי במשחקים – מה רע?".

אלו ההזדמנויות בהן אני נזכרת שהכל מתחיל מחינוך….

ועוד לא דברנו על חברות מועצות ערים, המגדירות עצמן כפמיניסטיות ועוסקות בקידום נשים מחד - ומאשרות את תקציבי הקבוצות מאידך, ואת יעל גרמן שהיא השותפה לרעננה למימון קבוצת בני השרון.

אחרי "טאליבן" – עולות ההאשמות בדר"כ דרגה ומתקרבות הביתה – לש"ס ולכוחות השחוֹר הדתיים.

דווקא אחד מהם, ענה על כך תשובה שאהבתי: ג'קי לוי, הציע שלשום להפועל ירושלים (שנקנסו עקב הפעלת בנים מעודדים) לקחת שותף מוסלמי לקבוצה, שאז יהיה זה "בלתי נאור" בעיני המינהלת לפגוע בקדשי האיסלם והם יבטלו את התקנה…

דורית חטפה אף היא הרבה ריקושטים. אותי, שכבר ראיתי (וגרסתי עד דק בעזרת מקצועיות והתמדה – זו השיטה, בנות!) אלימות גברית אל מול קמפיינים דומים בעבר, התגובות הבנאליות הללו משעשעות.

אנחנו עושות בעניין הזה עבודה מצויינת ואני קוראת לכל העוסקות במלאכה לא להרפות!

ח"ח לכולן!!

 

——————————–

3 תגובות שחזרו על עצמן ממס' מקורות שונים:

 1. למה צריך מעודדות? מה המשמעות של ילדות חצי ערומות רוקדות בטיים אאוט של דקה וחצי?
 2. המינהלת אינה כופה מעודדים על קבוצות כדורסל נשים – רק מעודדות על קבוצות כדורסל גברים.
 3. שמעתי ממס' גברים ביומיים האחרונים את הביטוי הקשה "פדופיליה כפוייה" – כלומר, כופים עליהם ריקוד מיני של ילדות שאין להם עניין וצורך בו.

קישורים:

http://www.one.co.il/cat/articles/article.aspx?id=132711&Bz=0&categoryid=2&tableid=0

http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/857/645.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3676160,00.html

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1789&MessageId=127163145

http://news.walla.co.il/?w=/19/1440706

http://sports.il.msn.com/article.aspx?cp-documentid=14508085

כ"כ – כתבה בערוץ הספורט ובתכנית הבוקר של ערוץ 2.

מהלכים פוליטיים ואחרים של נשים וארגונים, ייוחצנו בקרוב ע"י דורית.

29 תגובות ל “ותפזזנה הילדות עירומות לפניהם”

 1. מזעזע. ותודה על המהומה שאת עושה

 2. שעוררת את הנושא, ובהצלחה!

 3. גם אותי זה הבחיל כששמעתי. אסור לשתוק על שוק הבשר הזה. איפה ההורים של הילדות האלה? בתי הספר? שרת החינוך? מבחיל.

 4. אולי דרך חוקי עבודה/איסור העסקת קטינים? חייבת להיות תקנה כלשהי שמונעת העסקת קטינים בתנאים לא הולמים. פיזוז בעירום מול אלפי גברים עונה בהחלט להגדרה של תנאים לא הולמים. עוד ביטוי ששמעתי, מלבד פדופיליה כפויה (המדוייק) -
  זיון אופטי. אולי צריך לארגן משמרות מחאה נשיות בכניסה לאולמות.

 5. כמה שיותר יותר טוב. תשלחו מי שאתן יכולות להגיב כאן ובקישורים האחרים. ככה בונים לחץ ציבורי.

  מירי – רעיונות מצויינים, תודה.

 6. אחת מהצפון להגיב 24/2/09 13:12 ב 13:12

  ובכלל, מה זאת אומרת "מעודדות"? את מי? לפי מה שזכור לי, מילדות, היינו מגיעים עם קופסאות פח ודופקים עליהם ושרים וצועקים. אה, והיינו לבושים היטב. זה היה עידוד!

 7. אין כאן שום "סוציאליזציה כפויה".

 8. אהרון תמוז להגיב 24/2/09 14:16 ב 14:16

  1. על שיש להוקיע הופעה של בנות 12 או 13 בלבוש מינימלי ושמכתבה של המנהלת הוא חצוף ומביש גם לי זה ברור כשמש.

  2. ראוי שהופעה של כל ילד או קטין במדיה שהוריו רוצים לגזוק קופון צריכה לעבור אישור של מומחים.נכון שאי אפשר היה להעלות את אבודים ביונקרס מאת ניל סיימון ללא הילדים. ראוי שיהיה ברור מתי אפשר להשתמש בילדים לסרטי פירסומת ומתי אסור.חובה שועדה מטעם המועצה לשלום הילד תצטרך לאשר הליכה של בת 12 במסלול דוגמנות. ראוי גם שאנשי חינוך ופסיכולוגים יצטרכו לאשר השתתפות קטינים בפסטיגלים ותחרויות

 9. כל הכבוד. מאבק חשוב- ולצערי כמעט חסר סיכוי באווירת האמריקניזציה שמשתלטת על כל חלקה טובה.

 10. 1. כל הכבוד לכן על המאבק

  2. איפה ההורים ובעיקר האמהות של הבנות הללו? איך הם מוכנים שהבנות שלהן תתלבשנה בלבוש כזה ותרקודנה לפני גברים?

  3. הנה השפעה של הטלויזיה עלינו – הצ'יירלידר עלתה לארץ ונעשתה מעודדת.

 11. אליעזר יערי כתב על הנושא ממש בתחילתו בכנות וביושר, לדעתי.
  http://www.notes.co.il/eliezer/49773.asp

  אגב, כפי שהעירו לו, הפועל ירושלים לא צדיקה גדולה. החיילים המעודדים היו קמפיין פרסומי עם מסר אידיאולוגי מגעיל שאומר שלגברים אמיתיים אסור להיות נשיים. זאת מתוך תפיסה שנשים הן נחותות ושלהיות נשי זו על-כן חולשה.

 12. אוהדי הפועל ירושלים התנגדו ומתנגדים למעודדות קטינות. חלקם הגדול סבור שמעודדות, מעודדים, אורגניסטים ו/או חצוצרנים הם תחליף לעידוד אמיתי, ספונטני, קולקטיבי, ומעיד, בקבוצות בהן הוא מונהג שנים (מכבי תל אביב, הפועל ראשלצ) על העדרה של תרבות אוהדים אותנטית.

  עמדה זו בוטאה על ידי אוהדי הפועל ירושלים כבר בשנות התשעים – שם הם חיסלו ניסיון כושל להביא מעודדות – וגם לאחרונה, באינספור פורום, מאמרים, ושריקות מחאה

  גם התנגדות על רקע של ערכים מסורתיים, לצד התנגדות על רקע "פמיניסטי" קיימת בירושלים (ולא צריך להיות ידען גדול בתאוריה פמיניסטית בשביל לזהות את האופי הנצלני, הפדופילי, והשובינסטי של ההצגה הזו – מספיק להביט על מבטים החמדניים ביציע המכובדים ביד אליהוה)

 13. תודה על ההדגש, הוא חשוב. זה אומר שאפשר להיות קבוצה בליגה בלי ילדות מפזזות כבידור עממי לצופים.

 14. אני מביאה את דבריו של אליעזר יערי:
  "על פי החלטת איגוד הכדורסל, הקבוצות המארחות משחקי כדורסל, צריכות להביא חבורות של נערות, כדי שיפזזו מול הקהל בחצי עירום עם כדורי נוצה וצעיפים של שחרזדה, כל זאת בשעה שאחינו השחקנים מנגבים את הזיעה. זאת מסורת שיובאה מארצות הברית, אבל בארצות הברית הייתה גם עבדות, כך שֶ-

  אני לא רוצה להיות צדקן – לפעמים הנערות האלה משובבות לב עד לרמה של פדופיליות מודחקת, אבל בכל קנה מידה זאת תופעה משפילה, סקסיסטית ונצלנית.
  בהפועל ירושלים סרבו לעניין, היה סקנדל, יש כללים לליגה, ולכן, בהפתעה גמורה, בהפסקות המשחק אמש עלתה למגרש חבורת גברים מענטזים. במאי גאוני הלביש אותם בדגמ"ח צבאי, קשר להם פונפונים, מרח את שיערם בג'ל והם ניענעו את הישבנים מול אחינו המזיעים על הספסל.
  אף פעם לא ראיתי הפגנה פמיניסטית כמו זאת שהייתה אמש במגרש בירושלים. הפגנה יצירתית, חצופה, קנטרנית ואפקטיבית.

  אמרתי לכם: ירושלים זה פרינג'. זה מפתיע. עם ראש עיר חדש. עם ניצחון מתוק על מכבי. עם חיוך ממזרי וספקנות של כאלה שאין להם הרבה מה להפסיד".

 15. את עושה עבוה נהדרת, וטוב שחשפת את מכתבם של עורכי הדין. אכן כל מילה מיותרת. ברור שזהו משרד שכל בן אדם נאור לא ירצה להזדקק לשירותיו בעתיד.

  נראה לי שיש לעורכי הדין ה"נכבדים" הללו המון הכאה על חטא לפני שמישהו יחשוב אותם ראויים להתייחסות.

  יישר כוחך,

  שמוליק

 16. עורך הדין חשף את אישיותו המרנינה, בצורה מרשימה מאד. טוב שהוא לא שולח "מעודדים" להרביץ לכן.
  מה שניראה לי פסול בנוהל הישראלי של המעודדות הוא חוסר המקצועיות שהופכת את זה באמת למופע משפיל ומינני.
  לפי מיטב ידיעתי בארצות הברית, מולדת המנהג, מדובר במעודדות ומעודדים כאחד, ללא הבחנה. בדרך כלל הילדים או הילדות בעיקר מופיעים במשחקי הבית של בית הספר ולא אצל הגדולים. בליגות של הקולג'ים מדובר במעודדות ומעודדים, חצי חצי לדעתי, והמופיעים הם בגירים בני הקולג עצמו או בנות הקולג.
  לא ברור איך מצליחים בארץ להפוך כל דבר לגועל נפש זנותי, הגם שפה גם המקור לא ממש הלהיב אותי. קראתי איפה שהוא שהתפתח לאחרונה מנהג אמריקאי אלטרנטיבי
  radical cheerleading
  ששובר את המגדר, והופך למחאה פמיניסטית, אבל גם במתכונת המסורתית, לא מדובר על קהל חרמן של גברים מול נערות חצי ערומות.

 17. הם כנראה לא רק שובניסטים, כוחניים, רומסניים ומבחילים אלא גם כל כך חסרי מודעות עצמית, עד שהם אפילו לא מתביישים בכל זה…
  אכן, טוב שאת ואחרות מעוררות מהומות בנושא. אני מריעה לכן בזרועות מונפות (בלי פונפונים)

 18. פשוט גועל נפש אמיתי וכל כך ירוד – היה צריך עורך דין בשביל לנסח את קובץ השטויות הזה? הוא מדבר על נשים כל הזמן – איפה חוץ מבמוחו המעוות נחשבות ילדות בכיתה ז' לנשים? וכן, אני ממש מאמינה שרעיון הריקוד בלבוש ביקיני והכוריאוגראפיה שודאי אמורה לרומם את רוחם ויותר של השחקנים והחזירים בקהל היא פרי דמיונן של הילדות עצמן – עלק

 19. ואכן מדובר בחשיפה מרנינה של אלימות, המצביעה בעיני על המוטיבציה האמיתית של העסקת המעודדות.

 20. בשידור מולי כי בתוך יומיים תבוטל התקנה וכי תופסק תופעת המעודדות הקטינות ותוקמנה להקות מחול מקצועיות, מעורבות שהופעתן לא תהיה מינית-פרובוקטיבית אלא מחול לשמו.

  נחיה ונראה.

 21. אבל לא מבין את הסגנון
  הבוטות הכרחית?

 22. אני משתגעת כשאלו ששיקוף המציאות – שהיא אכן בוטה, מגנים את ה*שיקוף* כבוטה. הלו….זו המציאות הבוטה. התיאור שלה הוא אינפורמטיבי בלבד… (אלא אם כן אתה מתכוון לבוטות שבמכתב המנהלת – שהיא המציאות העגומה עצמה ושאינה באחריותנו…).

 23. אם מישהו מכם מתקרב לילדה שלי, אני מוריד לו ביצה.
  לגמרי פדופיליה כפויה, ועוד בכספי ציבור.

 24. לטובה כמובן. עכשיו נשאר להמשיך את הדיון לנושאים משיקים (אייקון קורץ).

 25. פשוט גועל נפש לראות את הילדות הצעירות בבגדים מינימליים. ולחשוב שהן הן כלי שרת בידי "נאורים" ו"ליברלים.

 26. רגשות מחושבים להגיב 1/3/09 17:49 ב 17:49

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3676787,00.html
  אוסף אנשי הקש שמציג שם ד"ר חצרוני מרשים ביותר. תוך כדי תהיה מי שם את ארגוני הנשים לקבוע מה היא פורנוגרפיה הוא שם עצמו לקבוע שרוב הציבור בישראל אינו מתנגד לסרטים אירוטיים. נראה לי שברוב התגובה שלו (קשה לי לקרוא לזה מאמר, אין שם כמעט עובדות) הוא שוכח שמדובר על הפסקות של משחק כדורסל.

 27. ואני מסכימה איתך לגבי חצרוני. המאמר של ד"ר אסתר הרצוג מדוייק. נתקלתי כבר בעבר בנטייה של ווינט להעמיד "ראש בראש" כותבת רצינית מול שוביניסט מתבהם.

 28. היותן של המעודדות באנר סקסי אנושי דומה מאוד לשימוש בנשים סקסיות בפרסומות אלא שכאן מדובר בילדות וזו היא הבעייה האמיתית. התופעה של שימוש בנשים כאמצעי מקדם מכירות קיימת בהיקף נרחב מאוד ולמעט מיעוט פמניסטי זעום הרוב המוחלט של הגברים והנשים משתף פעולה עם התופעה הנ"ל מבלי לקחת אחריות צרכנית על הנושא.

 29. אחות של נשים להגיב 23/11/09 20:01 ב 20:01

  ומגינים עליה בחירוף נפש. מעניין אם היה לאותם מגינים בחירוף נפש ילד בן 12 שמתעקש להיות "מעודד" עם פונפונים ומכנסונים, גם היו נותנים לו חופש בחירה בגאווה.

  כאילו שהבחירות של ילדות בנות 12 הן חופשיות ולא מוטות בעליל על ידי תהליכי חיברות שכל אחת מהנערות עוברת, איך אפשר לבחור אחרת כשהיום המודל לחיקוי לבנות נוער היא בר רפאלי? כאילו שלא מהגיל שבו אפשר לזהות כבר דמויות, כמה הדמויות הנשיות הראשונות שיצא להן לאתר ולהפנים, היו בבקיני, עירומות ונפוחות בכמה אזורים (כן כן, מ"בחירה") והכינוי הכי "שווה" שהן הפנימו לאישה בעלת ערך בחברה, בטח בגיל העשרה היא "כוסית" (דהיינו איבר מין מהלך).
  כאילו שאי פעם ילדה בת 12 דתיה או חרדית היתה אי פעם "בוחרת" את אותה בחירה, מענין למה לא? כנראה גנטיקה קצת שונה יש להן אלו.

  כאילו שזו באמת בחירה שאינה מוטת שטיפת מוח חברתית בסגנון הערך שלך = רוחב מותניך המקפצות, כאילו שבת 12 מבינה לעומק את האפקט של עינטוזיה והתנועות הסקסיות הקיצוניות שהן "בוחרות" לעשות ועל מה חושבים אותם גברים שמביטים בהן.

  לא מזמן היתה כתבה ב"עובדה" על המעודדות של מכבי. היה מביך לתפארת. עידוד להפרעות אכילה, שיבוט נערות, מדריכה שמסגירה את היותן "מזרן לשחקנים" עם צחקוקים מבויישים של הסכמה, אילוץ לבישת בגדים חושפניים ללא הסכמת המעודדות, החלום ושברו וכיו"ב. ושם הן עוד יחסית "מבוגרות", בנות 16 פלוס.

כתיבת תגובה